Blog

Home / Blog o piwniczkach

Piwniczki ogrodowe, które produkujemy lokalnie w Polsce

zrodziły się z zamiłowania do natury oraz pasji ogrodnictwa. W naszym codziennym życiu dbamy o środowisko i wiemy, jak ważne jest to, aby otaczać się tym co długotrwałe i jakościowe, zdrowe, naturalne i pochodzące z naszego sąsiedztwa.

30

lat doświadczenia

5

milionów ton żywności wyrzucamy rocznie w Polsce

Aby nie marnować i nie wyrzucać żywności

przechowujemy ją w odpowiednich warunkach bez użycia prądu. Kupując lokalnie warzywa i owoce, a idealnie posiadając je z własnego ogródka, nie generujemy też śladu węglowego.

W ciągu roku Polacy marnują około 5 milionów ton żywności, z czego więcej niż połowa pochodzi z naszych domów.

Baza wiedzy o piwniczkach i ziemiankach ogrodowych

Czyli o czym przeczytasz na naszym blogu
  • Montaż piwniczki ogrodowej100%
  • Wyposażenie piwniczki100%
  • Pielęgnacja ogrodu60%
   • Jak przechowywać wino?60%
   • Jak przechowywać przetwory?90%
   • Przepisy i porady70%

   W naszej bazie wiedzy o piwniczkach ogrodowych i ziemiankach znajdziecie nie tylko informacje o tym jakie jest wyposażenie dodatkowe piwnicy lub jak ją zamontować. Dzielimy się z wami również wiedzą o tym jak przygotować przetwory, jak przechowywać owoce i warzywa w ziemiance, a także jak żyć bliżej natury i dbać o środowisko.

   Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania na naszym blogu?


   13 marca 2024
   Historia piwniczki ogrodowej

   Historia piwniczki ogrodowej

   Historia piwniczki ogrodowej i ewolucja przechowywania żywności w nowoczesnych ziemiankach ogrodowych Gdy patrzymy wstecz w historię, możemy zauważyć, jak wiele się zmieniło w sposobach przechowywania żywności. […]
   10 listopada 2023
   Rośliny na skarpie na piwniczce ogrodowej

   Rośliny na skarpę na piwniczce ogrodowej

   Zastanawiasz się jak wybrać rośliny na skarpę na piwniczce ogrodowej? Jak zagospodarować miejsce nad piwniczką? Czy taka skarpa będzie atrakcyjnie wyglądać w ogrodzie? Przeczytaj nasz artykuł, aby znaleźć sporą dawkę wiedzy i ciekawe inspiracje
   18 sierpnia 2023
   Półki i regały do piwniczki ogrodowej

   Półki i regały do piwniczki ogrodowej

   Odpowiednie przechowywanie warzyw i owoców wymaga zadbania o temperaturę, wilgotność, brak dostępu do światła słonecznego, ale również odpowiedniego miejsca do składowania. Przetwory w słoikach, wina, owoce i warzywa, sery, wędliny - w zależności od tego co będziesz przechowywać w swojej piwniczce wybierz odpowiednie półki i regały do piwniczki ogrodowej.
   10 marca 2023
   Jaka warstwa ziemi na piwniczce ogrodowej zapewni dobra temperaturę do przechowywania?

   Jaka warstwa ziemi na piwniczce?

   Idea przechowywania w przydomowych ziemiankach powstała bardzo wiele lat temu. Aktualnie wracamy więc do starych i sprawdzonych rozwiązań, wykorzystując nowoczesne technologie i materiały. Aby utrzymać odpowiednią temperaturę do przechowywania wewnątrz piwniczki ogrodowej musimy obsypać ją ziemią. No właśnie, jaka warstwa ziemi na piwniczce pozwoli na otrzymanie tych optymalnych warunków?
   22 lutego 2023
   Izolacja piwniczki ogrodowej zamkniętokomórkowa piana pur

   Izolacja piwniczki ogrodowej – zamkniętokomórkowa piana PUR

   Oprócz naturalnej izolacji piwniczki ogrodowej ziemią możemy również wykorzystać nowoczesne technologie. Rekomendujemy wybranie dodatkowej izolacji szczególnie dla piwniczek zainstalowanych w miejscach mocno nasłonecznionych, płytko wkopanych oraz obsypanych luźną ziemią, taką jak piasek.
   8 lutego 2023
   Jak dbać o ogród zimą? Poznaj 6 praktycznych porad

   Jak dbać o ogród zimą?

   Jeśli wydaje Wam się, że o ogród nie trzeba dbać zimą, to niestety jesteście w błędzie. Prace ogrodowe to duża przyjemność, niesamowita pasja, ale też duży obowiązek. Jak dbać o ogród zimą?
   23 sierpnia 2022
   Przepis na ogórki kiszone

   Przepis na ogórki kiszone

   Wszystkie ogórki umyj dokładnie pod zimną, bieżącą wodą. Odłóż uszkodzone ogórki na bok. Umyj też pozostałe składniki: koper, chrzan i liście, jeśli ich używasz. Korzeń chrzanu pokrój na mniejsze paski a z główek czosnku zdejmij ząbki, których nie trzeba obierać.
   16 sierpnia 2022
   Przepis na powidła śliwkowe

   Przepis na powidła śliwkowe

   Powidła śliwkowe to wyjątkowe przetwory, które kojarzymy z smakami dzieciństwa. Wbrew pozorom zrobienie domowych powideł śliwkowych nie jest trudne. Na dobre powidła potrzebne nam będą dobre […]
   12 sierpnia 2022
   Jak pasteryzować słoiki?

   Jak pasteryzować słoiki?

   Jak pasteryzować słoiki? Jeżeli planujesz wstawić przetwory do piwniczki ogrodowej, słoiki należy jeszcze poddać pasteryzacji.
   23 maja 2022
   Kuchnia w stylu zero waste

   Kuchnia zero waste

   Jak zorganizować kuchnię, aby ograniczyć produkcję śmieci? Dążenie do ideologii zero waste to droga, która może być przyjemna i łatwa, wystarczy zmienić tylko kilka swoich nawyków...