Blog

Home / Blog o piwniczkach

Piwniczki ogrodowe, które produkujemy lokalnie w Polsce

zrodziły się z zamiłowania do natury oraz pasji ogrodnictwa. W naszym codziennym życiu dbamy o środowisko i wiemy, jak ważne jest to, aby otaczać się tym co długotrwłe i jakościowe, zdrowe, naturalne i pochodzące z naszego sąsiedztwa.

30lat

doświadczenia

5

milionów ton żywności wyrzucamy rocznie w Polsce

Aby nie marnować i nie wyrzucać żywności

przechowujemy ją w odpowiednich warunkach bez użycia prądu. Kupując lokalnie warzywa i owoce, a idealnie posiadając je z własnego ogródka, nie generujemy też śladu węglowego.

W ciągu roku polacy marnują około 5 milionów ton żywności, z czego więcej niż połowa pochodzi z naszych domów.

Baza wiedzy o piwniczkach i ziemiankach ogrodowych

Czyli o czym przeczytasz na naszym blogu
  • Montaż piwniczki ogrodowej100%
  • Wyposażenie piwniczki100%
  • Pielęgnacja ogrodu60%
   • Jak przechowywać wino?60%
   • Jak przechowywać przetwory?90%
   • Przepisy i porady70%

   W naszej bazie wiedzy o piwniczkach ogrodowych i ziemiankach znajdziecie nie tylko informacje o tym jakie jest wyposażenie dodatkowe piwnicy lub jak ją zamontować. Dzielimy się z wami również wiedzą o tym jak przygotować przetwory, jak przechowywać owoce i warzywa w ziemiance, a także jak żyć bliżej natury i dbać o środowisko.

   Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania na naszym blogu?


   21 marca 2022

   Aranżacja terenu piwniczki ogrodowej

   Aranżacja ogrodu na wzniesieniu optycznie powiększy naszą działkę, a jednocześnie da możliwość na wyjątkową ekspozycję wszystkich nasadzeń.
   6 marca 2022

   Życie w zgodzie z naturą

   Jednym z trendów w roku 2022 jest życie zgodne z naturą, na co niemały wpływ miała pandemia oraz zmiana nawyków konsumpcyjnych. Ogólny zwrot ku naturze, umocnienie trendów eko, wege i bio to pozytywne skutki koronawirusa. Nie jest to nowa tendencja, zauważamy jednak coraz większy jej wpływ. Rosnąca świadomość zagrożeń oraz wspólnej odpowiedzialności za przyszłość planety, a także znacząca rewolucja mentalnościowa w wielu domach rozwija się z roku na rok coraz bardziej.
   27 lutego 2022

   Drzwi do piwniczki, czyli wejście do Twojej ziemianki

   Drzwi do piwniczki, czyli wejście do Twojej ziemianki. Jak zrobić drzwi do piwniczki? Jakie powinny mieć cechy? Piwnica ogrodowa, czyli dodatkowa przestrzeń do przechowywania w Twoim ogrodzie najczęściej zakopana jest pod ziemią. Jedynie drzwi do piwniczki zdradzają nam, że w danym miejscu znajduje się ziemianka. Czy to jakie mamy wejście do podziemnej spiżarni ma znaczenie? Jak powinny wyglądać drzwi do piwniczki?
   20 lutego 2022

   Jak zrobić przetwory

   Domowe przetwory to wyjątkowe produkty, dlatego warto się do nich przekonać i samemu je przygotować. Kiedy jest najlepszy czas na przetwory, co musimy przygotować oraz jak je zrobić? Jeśli chcecie rozpocząć swoją przygodę z przetworami z tego wpisu przekonacie się, że są one banalnie proste. Przygotowując je samemu macie kontrolę nie tylko nad jakością owoców i warzyw, ale również nad ilością cukru.
   3 stycznia 2022

   Izolacja piwniczki

   Planując budowę piwniczki ogrodowej powinniśmy zadać sobie pytanie w jaki sposób chcemy uzyskać odpowiednią temperaturę. To, co odpowiada za warunki panujące w piwniczce to dobrze dobrana izolacja piwniczki, nie ważne z jakiego materiału zbudowana jest sama ziemianka. To przecież kluczowe, aby nasza piwnica miała wewnątrz odpowiednią temperaturę do przechowywania warzyw, owoców, win i przetworów.
   5 listopada 2021

   Jak przechowywać wino?

   Jakie wino smakuje najlepiej? To z własnej piwnicy! Dzieje się tak ponieważ przechowywanie wina powinno odbywać się w ciemnym i chłodnym miejscu. Dlatego jeśli zastanawiasz się jak przechowywać wino, pomyśl o własnej piwnicy. Piwniczka ogrodowa jest idealnym do tego celu pomieszczeniem. Nie każdy wie, że w piwnicy dla alkoholu panują właściwe warunki, czyli odpowiednia temperatura, wilgotność oraz wentylacja.
   8 sierpnia 2021

   Przechowywanie warzyw i owoców w ziemiance

   Odpowiednia temperatura i odpowiednia wilgotność to kluczowe aspekty, które warunkują dobre przechowywanie. Tymczasem ziemianka to miejsce, które w naturalny sposób zapewnia nam odpowiednie warunki. Podczas gdy od lat wykorzystywano ten sposób na przechowywanie, na długo przed pojawieniem się lodówek w naszych domach, bardzo dużo osób zapomniało jak w naturalny sposób przechowywać zbiory.
   18 czerwca 2021

   Przed zakupem piwniczki ogrodowej – analiza orgodu

   Decyzja o posiadaniu ziemianki w ogrodzie już zapadła, piwniczka pozostała już wybrana, pozostała już tylko analiza ogrodu przed zakupem piwniczki ogrodowej. Pozwoli Ci ona zweryfikować co i gdzie możesz zbudować. Jakie są zalecenia, a jakie przeciwskazania? Co należy wziąć pod uwagę przed wyborem odpowiedniej technologii?
   25 maja 2021

   Piwnica plastikowa? Z czego zbudowana jest piwniczka CoolCubby

   Nowoczesna piwnica plastikowa to innowacyjne podejście do znanego wszystkim przechowywania w ogrodzie. Dlaczego warto zdecydować się na plastikową piwniczkę? Jakie materiały można wykorzystać do jej budowy?
   15 marca 2021

   Wyposażenie piwnicy ogrodowej

   Po analizie ogrodu i analizie dostępnych materiałów to budowy piwnicy nadszedł czas na rozeznanie i zweryfikowanie jakie wyposażenie piwnicy ogrodowej ma zostać zainstalowane w naszej piwnicy.
   15 marca 2021

   Największy producent piwnic ogrodowych w Polsce

   Nasze piwniczki produkowane są w 100% w Polsce. Producent piwnic ogrodowych piwniczki.pl, polska firma SOFIC na co dzień zajmuje się projektowaniem i budową statków oraz domów na wodzie.