CoolCubby - Piwniczki ogrodowe klasy Premium

Piwniczka ogrodowa nr 1 w Polsce. Kompleksowe wyposażenie, transport oraz montaż w cenie!

Nowoczesne ziemianki ogrodowe zaprojektowane przez topowych designerów jachtowych. Wykorzystany tu nie tylko zaawansowane materiały, ale również użytkowy design. Piwniczka ogrodowa CoolCubby to wyjątkowe miejsce do przechowywania oraz degustacji o pojemności 60 lodówek.

Piwniczki Sklepieniowe - Modułowe rozwiązanie

Dostosuj wielkość ziemianki ogrodowej oraz jej wyposażenie do swoich potrzeb korzystając z naszego modułowego rozwiązania. Sam podejmij decyzję o głębokości wkopania oraz o akcesoriach piwniczki ogrodowej.

Lekka konstrukcja pozwoli Ci na łatwy montaż. Otrzymasz ziemiankę o idealnie gładkich ścianach oraz wykończenie w klasie jachtowej.

1 2

Budżetowe ziemianki ogrodowe

Kompleksowo wyposażone ziemianki ogrodowe z polipropylenu. W 100% szczelne i lekkie sprostają wymaganiom przechowywania w ogrodzie bez użycia prądu. Użytkowa piwniczka w dobrej cenie.

Oferujemy montaż i transport na terenie całej Polski

Kompleksowo zrealizujemy inwestycję piwniczki w Twoim ogrodzie. Oferujemy montaż naszych ziemianek na terenie całej Polski. Montaż piwniczki ogrodowej trwa zaledwie 1 dzień i dzięki bardzo niskiej wadze naszych ziemianek odbywa się bez dewastacji całego ogrodu. Bez pozwoleń, bez płyt fundamentowych. 

 

Chcesz obejrzeć piwniczkę na żywo? Umów się na prezentacje

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo trwa montaż piwniczki ogrodowej?
Montaż naszej piwniczki trwa zaledwie jeden dzień! Ziemianki przyjeżdżają już kompletnie wyposażone, a ich montaż dla typowych modeli trwa mniej niż 24h. Nasza firma oferuje dodatkowe usługi montażu i transportu, z których możesz skorzystać zamawiając nasze produkty.
Czy piwniczkę można instalować w każdym rodzaju gleby?
Dzięki temu, że konstrukcja jest szczelna i samonośna (nie trzeba budować fundamentów) można ją wkopać w każdym rodzaju gleby. Możliwa jest również instalacja na terenie z wysokim poziomem wód gruntowych. Wymagane jest wtedy zakotwiczenie w gruncie i wykonanie podsypki drenarskiej.
Ile miejsca zajmie piwniczka w ogrodzie?
Aby znaleźć idealne miejsce na piwniczkę musimy wziąć pod uwagę nie tylko wielkość samej piwniczki, ale również dodatkowy nasyp, który jest izolacją. Dzięki tej izolacji w piwnicy uzyskujemy chłód bez użycia prądu. Planując umiejscowienie ziemianki, do wymiarów piwnicy musimy doliczyć ok. 1 m w każdym kierunku.
W jaki sposób wykonane są drzwi naszych piwniczek, aby były szczelne oraz stanowiły odpowiednią izolację?
Drzwi zostały wyprofilowane w taki sposób, aby nie przedostawał się przez nie deszcz, ani topniejący śnieg. Jest to rozwiązanie, które wykorzystujemy również podczas produkcji łodzi. W ich wnętrzu znajduje się 10 centymetrowa warstwa piany zamkniętokomórkowej, która idealnie izoluje wnętrze piwnicy przed zmieniającymi się warunkami na zewnątrz. Poza tym, że drzwi zostały przez nas dopracowane pod kątem technicznym wiemy, że są one również niezwykle ważnym elementem wizualnym, dlatego dobór kolorystyki pozostawiamy Państwu, tak aby piwniczka idealnie wpasowała się do każdego ogrodu
Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę piwniczki?
Pozwolenie na budowę nie jest potrzebne do zainstalowania naszych piwniczek.

Ziemianki, które proponujemy mają powierzchnię mniejszą od 35 m2, czyli zaliczają się do elementów małej architektury. Dodatkowo, piwniczki ogrodowe z naszej oferty nie maja fundamentów, czyli nie są na stałe związane z gruntem. Zawsze można je wykopać i przenieść w inne dowolne miejsce.
Czy piwniczkę można przenieść w inne miejsce?
Dzięki zastosowanych przez nas technologiom piwniczkę można przenieść w dowolne inne miejsce. W przypadku przeprowadzki można zabrać piwniczkę ze sobą do nowego ogrodu. To idealne rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy cenią niezależność i mobilność.
Czy piwniczka się nie zawali?
Konstrukcja została tak zaprojektowana, aby przenieść nacisk 3 ton/m2. Zawiera się tu masa ziemi nasypanej na górę, masa śniegu i inne obciążenia dodatkowe wraz z zapasem. Prototyp przeszedł też pozytywnie testy obciążeniowe masą 3 ton.
Czy przechowywanie żywności w takim „plastikowym” pudełku jest zdrowe?
Łącząc tradycję z nowoczesnością proponujemy piwniczkę z odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego. Wewnętrzna gładka powierzchnia ścian pokryta jest materiałem posiadającym atest do kontaktu z żywnością. Wykonanie piwniczki z laminatów poliestrowo-szklanych, które są używane m.in. do produkcji jachtów, daje ponadto, tak jak w przypadku lodówki szczelność oraz sterylność wnętrza. Zapewnia również łatwość utrzymania czystości.
Jak będzie wyglądać piwniczka po kilkunastu latach?
Konstrukcja z laminatu poliestrowo-szklanego jest odporna na starzenie. Przez lata jej wnętrze będzie gładkie i trwale estetyczne.
Jak zachowa się piwniczka podczas dużych mrozów?
Maksymalne głębokości przemarzania gruntu w Polsce wahają się od 0,8m na zachodzie do 1,2m na wschodzie Polski. Zasypanie piwniczki warstwą ziemi grubości 1-1,5m zapewni tak dobrą izolację, że nawet podczas wyjątkowych mrozów temperatura wewnątrz będzie dodatnia. W zależności od rodzaju terenu oraz miejsca w jakim piwniczka zostanie wkopana zalecamy wykonanie dodatkowej izolacji pianą poliuretanową.
Jak trwałe są półki i schody?
Elementy wyposażenia takie jak półki, podłoga, schody wykonane są ze szkutniczej sklejki wodoodpornej, wykorzystywanej również przy produkcji jachtów, pokrytej lakierem posiadającym atest do kontaktu z żywnością.
Jaka jest pojemność piwnicy?
Ekologiczna piwnica to inwestycja na lata. Lodówka w ogrodzie, czyli przechowywanie w niskiej temperaturze bez rachunków za prąd. Piwnica CoolCubby pomieści żywność z 60 lodówek! Chłodzi bez użycia prądu, ma zerowy poziom hałasu i pełen No Frost! To 30 mb bieżących półek, 600 kg zapasów i 12m3 przestrzeni do zagospodarowania.
Ile słoików zmieści się w piwniczce CoolCubby?
Piwniczka CoolCubby jest tak zaprojektowana, aby wykorzystać w pełni przestrzeń. W piwniczce CoolCubby zmieści się niemalże 2000 dużych słoików (dokładnie 1967). Jest w niej również miejsce do siedzenia dla 2 osób oraz stolik. Idealne miejsce dla degustacji!
Ile łódek typu optimist może zostać zbudowanych z materiału użytego do budowy piwnicy CoolCubby?
Aż 20 łódek typu optymist może zostać zbudowanych z materiałów użytych do budowy piwniczki CoolCubby. CoolCubby, czyli Twój „jacht w ogrodzie” zbudowana jest w najnowszej technologii, materiały są odporne na długotrwały kontakt z wodą i nie starzeją się. Jednocześnie jest lekka, wykończona „pod klucz”: gładkie ściany, schody, drewniane lakierowane półki, oświetlenie, wentylacja.